انواع عروس هلندی

انواع عروس هلندی

در این نوشته میخواهیم انواع گونه های عروس هلندی را با ذکر برخی مشخصات ظاهری و رفتاری به شما معرفی کنیم

عروس هلندی ابلق

عروس هلندی ابلق گونه ای از کاکوتیل است که 70 درصد بدنش از رنگ  زرد یا نارنجی و 30 درصد باقی مانده از رنگ خاکستری تشکیل شده در این گونه تعیین جنسیت کار سختی بوده و نیاز به آزمایش دارد.اما ازنوع رفتار به جنسیت پرنده میتوان پی برد. در گونه نر رفتار های پر سر و صدا تر و خشونت بار مشاهده میگردد. 

عروس هلندی گل باقالی

عروس هلندی گل باقالی  دارای بدنی به رنگ خاکستری روشن میباشد در قسمت بک گراند بدن و همچنین در بخش سر رنگ زرد و لپ های عروس هلندی گل باقالی به رنگ هلویی میباشد. برای تعیین جنسیت عروس هلندی گل باقالی دغدغه ای وجود ندارد زیرا تمامی شان ماده میباشند.

عروس هلندی دارچین

عروس هلندی دارچین  بدنی به رنگ قهوه ای روشن بوده و سری زرد رنگ با لپ هایی نارنجی رنگ دارد و شباهت زیادی به عروس هلندی خاکستری دارد.

عروس هلندی صدفی

این گونه از عروس هلندی بدن سفید یا خاکستری خیلی روشن دارد و کاکل زرد رنگ با لپ های نارنجی رنگ دارد .گونه نر این پرنده پس از بلوغ به خاکستری ها شبیه میشود و این به معنی اشتباه شما در خرید این پرنده نیست . تعدادی از گونه صدفی  در دوران بلوغ و پر ریزی به عروس هلندی ابلق تبدیل میشن و شانس تغییر در این گونه وجود دارد.

عروس هلندی خاکستری

عروس هلندی خاکستری از گونه های محبوب کاکاتیل ها است . و به طور فراوان تری یافت میشود.این گونه دارای بدن و بال خاکستری با کاکل زرد یا توسی میباشد و لپ های نارنجی رنگ دارد.

عروس هلندی لوتینو

عروس هلندی لوتینو نژاد کمیابی محسوب میشود. کل بدن این پرندگان سفید یا لیمویی رنگ بوده و قسمت سر و کاکل عروس هلندی لوتینو تیره تر از  بدن اوست ولپ نارنجی رنگی دارد.

عروس هلندی آلبینو

گران ترین عروس هلندی بازار آلبینو ها هستند بدن و سر و دم ها سفید رنگ هست و چشم ها قرمز گونه ای دارند عروس هلندی آلبینو در صورتی که دو نسل قبل او عروس هلندی آلبینو باشند خالص به حساب می آیند.

عروس هلندی صورت سفید

  عروس هلندی وایت فیس یا صورت سفید به رنگ سفید و یا خاکستری ست تعیین جنسیت عروس هلندی صورت سفید سخت نیست اگر سر او به رنگ سفید باشد نر و اگر به رنگ خاکستری باشد ماده است رنگ گرم مانند نارنجی یا زرد در پرندگان وایت فیس دیده نمیشود. اگر روی توانایی سخن وری پرنده خود حساب باز کرده اید این گونه انتخاب مناسب شماست. 

عروس هلندی زرد

عروس هلندی زرد همان طور که از نامش مشخص شده به  رنگ زرد میباشد و اگر یک پرنده ساکت وبی سر و صدا میخواهید حتما برای خرید آن اقدام کنید .

عروس هلندی نقره ای

عروس هلندی نقره ای بدنی به رنگ سفید مایل به خاکستری دارد و خوشبختانه تعیین جنسیت عروس هلندی نقره ای آسان میباشد به طوریکه گونه نر دارای صورت سفید و روشن تری نسبت به ماده هست.

عروس هلندی آبی

عروس هلندی آبی گونه ای نادر بوده و از جفت گیری مرغ عشق با کاکاتیل به وجود می آید. رنگ بدنشان روشن است .به دلیل داشتن پر آبی بر نوک بال و دم به او عروس هلندی آبی میگویند.

مهم ترین نکته در انتخاب عروس هلندی

 ما سعی کردیم به بررسی انواع عروس  هلندی موجود در بازار بپردازیم .اما آنچه در خرید این پرنده حائز اهمیت سلامت عروس هلندی و تغذیه مناسب اوست.چون اگر این دو شرط برقرار نباشد بهترین نژاد آن ها نیز دوام زیادی نخواهد داشت.حتما قفس مناسبی برایش فراهم نمایید.برایش اسباب بازی بخرید. او را در مکان تاریک تنها نگذارید. برای تهیه غذایی که اطمینان حاصل کنید تمام مواد مغذی برای رشد پرنده را به بدن او میرساند دقت به خرج دهید. پیشنهاد میشود برای تهیه سرلاک عروس هلندی به پشتیبانی سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *